SR301C684MAATR1
AVX Corporation
Billeder er kun til reference.
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb SR301C684MAATR1 med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb SR301C684MAATR1 med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Anmode om et tilbud
| Varenummer | SR301C684MAATR1 |
|---|---|
| Fabrikant | AVX Corporation |
| Beskrivelse | CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Referencepris (i amerikanske dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.477 | |||||
- Produktparameter
- Relaterede produkter
- Relaterede nyheder
- Datablad
Product parameter
| Varenummer | SR301C684MAATR1 |
|---|---|
| Fabrikant | AVX Corporation |
| Beskrivelse | CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde til rådighed | 66749 pcs |
| Datablad | SR SkyCap® Series |
| Produktfoto | SR301C684MAATR1.jpg |
| Kategori | kondensatorer |
| Spændingsvurdering | 100V |
| Tolerance | ±20% |
| Tykkelse (Max) | - |
| Temperaturkoefficient | X7R |
| Størrelse / Dimension | 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) |
| Serie | SkyCap® SR |
| Vurderinger | - |
| Emballage | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde | Radial |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Style | Straight |
| Blyafstand | 0.200" (5.08mm) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Højde - Siddende (Max) | 0.360" (9.14mm) |
| Funktioner | - |
| Detaljeret beskrivelse | 0.68µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial |
| kapacitans | 0.68µF |
| Applikationer | General Purpose |
Components-Store.com er en pålidelig strømforsyningsdistributør af elektroniske komponenter. Vi specialiserer os i alle AVX Corporation serie elektroniske komponenter. Vi har 66749 stykker AVX Corporation SR301C684MAATR1 på lager nu tilgængelig. Anmod om et citat fra distributør af elektronik komponenter på Components-Store.com, vores salgsteam kontakter dig inden for 24 timer.
RFQ Email: info@Components-Store.com
RFQ Email: info@Components-Store.com
Relaterede produkter
- En del#:
SR301C394KARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.39UF 100V X7R RADIAL - På lager:
72527
- En del#:
SR301E105ZAATR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
233503
- En del#:
SR301C474KARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
157076
- En del#:
SR301E105MAA - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
193573
- En del#:
SR301E224MAR - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.22UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
270122
- En del#:
SR301C474MAA - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
70991
- En del#:
SR301C684MARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL - På lager:
82835
- En del#:
SR301C474KAA - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
148304
- En del#:
SR301C474MARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
71971
- En del#:
SR301C474KAATR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
174059
- En del#:
SR301C474KAR - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
149444
- En del#:
SR301E105MAATR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
248518
- En del#:
SR301E105ZAA - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
228347
- En del#:
SR301C474KARTR2 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL - På lager:
165438
- En del#:
SR301E105MAR - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
255365
- En del#:
SR301E105MARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
193685
- En del#:
SR301C564KARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.56UF 100V X7R RADIAL - På lager:
83755
- En del#:
SR301C684KARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL - På lager:
78044
- En del#:
SR301E224MAATR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 0.22UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
328860
- En del#:
SR301E105ZARTR1 - producenter:
AVX Corporation - Beskrivelse:
CAP CER 1UF 100V Z5U RADIAL - På lager:
213069
