MAX15008EVKIT+
Maxim Integrated
Billeder er kun til reference.
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX15008EVKIT+ med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX15008EVKIT+ med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Anmode om et tilbud
| Varenummer | MAX15008EVKIT+ |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | KIT EVALUATION FOR MAX15008 REG |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Referencepris (i amerikanske dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $33.343 | |||||
- Produktparameter
- Relaterede produkter
- Relaterede nyheder
- Datablad
Product parameter
| Varenummer | MAX15008EVKIT+ |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | KIT EVALUATION FOR MAX15008 REG |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde til rådighed | 1115 pcs |
| Datablad | MAX15008/10MAX15008 Eval Kit |
| Kategori | Udviklingskort, Kits, Programmører |
| Spænding - Output | 5V |
| Spænding - Indgang | 5 V ~ 40 V |
| Udnyttet IC / Del | MAX15008 |
| Medfølgende indhold | Board(s) |
| Serie | - |
| Regulator Type | Positive Adjustable |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | MAX15008 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Nuværende - Output | 300mA |
| Kanaler pr. IC | 1 - Single |
| Board Type | Fully Populated |
Components-Store.com er en pålidelig strømforsyningsdistributør af elektroniske komponenter. Vi specialiserer os i alle Maxim Integrated serie elektroniske komponenter. Vi har 1115 stykker Maxim Integrated MAX15008EVKIT+ på lager nu tilgængelig. Anmod om et citat fra distributør af elektronik komponenter på Components-Store.com, vores salgsteam kontakter dig inden for 24 timer.
RFQ Email: info@Components-Store.com
RFQ Email: info@Components-Store.com
Relaterede produkter
- En del#:
MAX15007BATT+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR 5V 50MA 6TDFN - På lager:
85027
- En del#:
MAX15007BATT/V+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR 5V 50MA 6TDFN - På lager:
61007
- En del#:
MAX15010ATJ+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 32TQFN - På lager:
5390
- En del#:
MAX15007BATT+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR 5V 50MA 6TDFN - På lager:
50748
- En del#:
MAX15012AASA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC - På lager:
29662
- En del#:
MAX15012AASA+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC - På lager:
21880
- En del#:
MAX15009ATJ+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 32TQFN - På lager:
5187
- En del#:
MAX15008ATJ+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 32TQFN - På lager:
4399
- En del#:
MAX15011ATJ+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 32TQFN - På lager:
4881
- En del#:
MAX15007CATT/V+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN - På lager:
58064
- En del#:
MAX15011ATJ+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 32TQFN - På lager:
4479
- En del#:
MAX15008ATJ+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 32TQFN - På lager:
5633
- En del#:
MAX15012BASA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC - På lager:
11403
- En del#:
MAX15007CATT+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN - På lager:
60841
- En del#:
MAX15010ATJ+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 32TQFN - På lager:
4955
- En del#:
MAX15007BATT/V+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR 5V 50MA 6TDFN - På lager:
98756
- En del#:
MAX15009ATJ+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 32TQFN - På lager:
6004
- En del#:
MAX15009ATN+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 56TQFN - På lager:
4278
- En del#:
MAX15007CATT/V+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN - På lager:
78505
- En del#:
MAX15007CATT+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN - På lager:
81339

