MAX1818EVKIT
Maxim Integrated
Billeder er kun til reference.
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX1818EVKIT med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX1818EVKIT med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Anmode om et tilbud
| Varenummer | MAX1818EVKIT |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | EVAL KIT MAX1818EUT15,18,20,25,3 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Referencepris (i amerikanske dollars) | Get a quote | ||||
- Produktparameter
- Relaterede produkter
- Relaterede nyheder
- Datablad
Product parameter
| Varenummer | MAX1818EVKIT |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | EVAL KIT MAX1818EUT15,18,20,25,3 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde til rådighed | 5861 pcs |
| Datablad | MAX1818MAX1818 Evaluation Kit |
| Kategori | Udviklingskort, Kits, Programmører |
| Spænding - Output | 1.8V |
| Spænding - Indgang | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Udnyttet IC / Del | MAX1818 |
| Medfølgende indhold | Board(s) |
| Serie | - |
| Regulator Type | Positive Fixed and Adjustable |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | MAX1818 1 - Single Channels per IC Positive Fixed and Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Nuværende - Output | 500mA |
| Kanaler pr. IC | 1 - Single |
| Board Type | Fully Populated |
Components-Store.com er en pålidelig strømforsyningsdistributør af elektroniske komponenter. Vi specialiserer os i alle Maxim Integrated serie elektroniske komponenter. Vi har 5861 stykker Maxim Integrated MAX1818EVKIT på lager nu tilgængelig. Anmod om et citat fra distributør af elektronik komponenter på Components-Store.com, vores salgsteam kontakter dig inden for 24 timer.
RFQ Email: info@Components-Store.com
RFQ Email: info@Components-Store.com
Relaterede produkter
- En del#:
MAX181AEQH-D - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12-BIT 100KSPS 44-PLCC - På lager:
5018
- En del#:
MAX181ACPL - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 6CH 12BIT T/H LP 40-DIP - På lager:
4249
- En del#:
MAX1818EUT25+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
72764
- En del#:
MAX1818EUT50+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA SOT6 - På lager:
61156
- En del#:
MAX1818EUT50#TG16 - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
5459
- En del#:
MAX181BCPL - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12-BIT 100KSPS 40-DIP - På lager:
5503
- En del#:
MAX181ACPL+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12BIT 100KSPS 40-DIP - På lager:
2282
- En del#:
MAX1818EUT50#G16 - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS 500MA SOT23 - På lager:
5256
- En del#:
MAX1818EUT33-T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
4545
- En del#:
MAX1819EBL25-T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 9UCSP - På lager:
4762
- En del#:
MAX181AEQH+TD - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12BIT 100KSPS 44-PLCC - På lager:
2239
- En del#:
MAX181ACQH-D - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12-BIT 100KSPS 44-PLCC - På lager:
4024
- En del#:
MAX1818EUT33#TG16 - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
50015
- En del#:
MAX181AEQH+D - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12BIT 100KSPS 44-PLCC - På lager:
2538
- En del#:
MAX1818EUT50+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA SOT6 - På lager:
68402
- En del#:
MAX181AEPL - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DAS 12-BIT 100KSPS 40-DIP - På lager:
6031
- En del#:
MAX1818EUT25-T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
4969
- En del#:
MAX1818EUT33#G16 - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS 500MA SOT23 - På lager:
5221
- En del#:
MAX1819EBL33+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 6UCSP - På lager:
77994
- En del#:
MAX1818EUT33+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6 - På lager:
88099

