MAX38902EVKIT#
Maxim Integrated
Billeder er kun til reference.
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX38902EVKIT# med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX38902EVKIT# med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Anmode om et tilbud
| Varenummer | MAX38902EVKIT# |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | EVAL BOARD LDO REG .5A MAX98902 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Referencepris (i amerikanske dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $23.744 | $23.187 | ||||
- Produktparameter
- Relaterede produkter
- Relaterede nyheder
- Datablad
Product parameter
| Varenummer | MAX38902EVKIT# |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | EVAL BOARD LDO REG .5A MAX98902 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde til rådighed | 1441 pcs |
| Datablad | MAX38902A,B,C,D DatasheetMAX38902 Evaluation Kit |
| Produktfoto | MAX38902EVKIT#.jpg |
| Kategori | Udviklingskort, Kits, Programmører |
| Spænding - Output | 3.3V, 5V |
| Spænding - Indgang | 1.7 V ~ 5.5 V |
| Udnyttet IC / Del | MAX38902A, MAX38902B, MAX38902C, MAX38902D |
| Medfølgende indhold | Board(s) |
| Serie | - |
| Regulator Type | Positive Adjustable |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | MAX38902A, MAX38902B, MAX38902C, MAX38902D 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Nuværende - Output | 500mA |
| Kanaler pr. IC | 1 - Single |
| Board Type | Fully Populated |
Components-Store.com er en pålidelig strømforsyningsdistributør af elektroniske komponenter. Vi specialiserer os i alle Maxim Integrated serie elektroniske komponenter. Vi har 1441 stykker Maxim Integrated MAX38902EVKIT# på lager nu tilgængelig. Anmod om et citat fra distributør af elektronik komponenter på Components-Store.com, vores salgsteam kontakter dig inden for 24 timer.
RFQ Email: info@Components-Store.com
RFQ Email: info@Components-Store.com
Relaterede produkter
- En del#:
MAX388EPN - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP - På lager:
4416
- En del#:
MAX38902AATA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8TDFN - På lager:
54440
- En del#:
MAX38902AETA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA - På lager:
4950
- En del#:
MAX3892ETH+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER LVDS 44TQFN - På lager:
5845
- En del#:
MAX3890ECB+D - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER 2.5GBPS 67TQFN - På lager:
2114
- En del#:
MAX3892EGH+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER LVDS 44QFN - På lager:
5941
- En del#:
MAX38902BATA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8TDFN - På lager:
102245
- En del#:
MAX3890ECB+TD - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER 2.5GBPS 67TQFN - På lager:
3146
- En del#:
MAX3892ETH+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER LVDS 44TQFN - På lager:
4533
- En del#:
MAX388EWG+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC MULTIPLEXER 8X1 24SOIC - På lager:
5163
- En del#:
MAX389CPN - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 18DIP - På lager:
3968
- En del#:
MAX388EPN+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP - På lager:
8271
- En del#:
MAX3891ECB+TD - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC 16:1 SERIALIZER 64TQFP - På lager:
4261
- En del#:
MAX38902BATA+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8TDFN - På lager:
87898
- En del#:
MAX38902BETA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA - På lager:
4863
- En del#:
MAX388CWG+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC MULTIPLEXER 8X1 24SOIC - På lager:
10383
- En del#:
MAX38902AATA+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8TDFN - På lager:
83132
- En del#:
MAX3891ECB+D - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC 16:1 SERIALIZER 64TQFP - På lager:
5656
- En del#:
MAX3892EGH+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC SERIALIZER LVDS 44QFN - På lager:
5431
