MAX8517EVKIT+
Maxim Integrated
Billeder er kun til reference.
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX8517EVKIT+ med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Se produktspecifikationer for produktdetaljer.
Køb MAX8517EVKIT+ med tillid fra Components-Store.com, 1 års garanti
Anmode om et tilbud
| Varenummer | MAX8517EVKIT+ |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | KIT EVAL FOR MAX8517 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Referencepris (i amerikanske dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.634 | |||||
- Produktparameter
- Relaterede produkter
- Relaterede nyheder
- Datablad
Product parameter
| Varenummer | MAX8517EVKIT+ |
|---|---|
| Fabrikant | Maxim Integrated |
| Beskrivelse | KIT EVAL FOR MAX8517 |
| Blyfri Status / RoHS Status | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Mængde til rådighed | 4082 pcs |
| Datablad | MAX8517 Eval KitMAX8516-18 |
| Kategori | Udviklingskort, Kits, Programmører |
| Spænding - Output | 1.2V |
| Spænding - Indgang | 1.43 V ~ 3.6 V |
| Udnyttet IC / Del | MAX8517 |
| Medfølgende indhold | Board(s) |
| Serie | - |
| Regulator Type | Positive Adjustable |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detaljeret beskrivelse | MAX8517 1 - Single Channels per IC Positive Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Nuværende - Output | 1A |
| Kanaler pr. IC | 1 - Single |
| Board Type | Fully Populated |
Components-Store.com er en pålidelig strømforsyningsdistributør af elektroniske komponenter. Vi specialiserer os i alle Maxim Integrated serie elektroniske komponenter. Vi har 4082 stykker Maxim Integrated MAX8517EVKIT+ på lager nu tilgængelig. Anmod om et citat fra distributør af elektronik komponenter på Components-Store.com, vores salgsteam kontakter dig inden for 24 timer.
RFQ Email: info@Components-Store.com
RFQ Email: info@Components-Store.com
Relaterede produkter
- En del#:
MAX8516EUB+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
31937
- En del#:
MAX8513EEI+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 28QSOP - På lager:
4259
- En del#:
MAX8516EUB+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
39245
- En del#:
MAX8517EUB+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
32809
- En del#:
MAX8520ATP/V+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC POWER MANAGEMENT - På lager:
5775
- En del#:
MAX8515AEZK+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC VREF SHUNT ADJ TSOT23-5 - På lager:
78710
- En del#:
MAX8513EVKIT - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
EVAL KIT FOR MAX8513 - På lager:
4158
- En del#:
MAX8520ATP/V+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC POWER MANAGEMENT - På lager:
4785
- En del#:
MAX8517EUB+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
32024
- En del#:
MAX8520ETP+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRVR PWR TEC 20-TQFN - På lager:
9232
- En del#:
MAX8521ETP+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRVR PWR TEC 20-TQFN - På lager:
10826
- En del#:
MAX8513EEI+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 28QSOP - På lager:
54755
- En del#:
MAX8520ETP+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC DRVR PWR TEC 20-TQFN - På lager:
10449
- En del#:
MAX8515EXK+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC VREF SHUNT ADJ SC70 - På lager:
80539
- En del#:
MAX851ISA+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG SWTCHD CAP INV 5MA 8SOIC - På lager:
5689
- En del#:
MAX851ISA - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG SWTCHD CAP INV 5MA 8SOIC - På lager:
5603
- En del#:
MAX8518EUB+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
30316
- En del#:
MAX851ISA+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG SWTCHD CAP INV 5MA 8SOIC - På lager:
55507
- En del#:
MAX8518EUB+ - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX - På lager:
34566
- En del#:
MAX8515AEXK+T - producenter:
Maxim Integrated - Beskrivelse:
IC VREF SHUNT ADJ SC70 - På lager:
78001

